Wzruszająca historia Patricka, najstarszego wombata świata

Moi znajomi wiedzą, że od wielu miesięcy mam hopla na punkcie wombatów. Tak, to te śmieszne zwierzątka z Australii. Bliscy doskonale zdają sobie również sprawę z tego, że moim absolutnym ulubieńcem był Patrick, czyli najstarszy wombat świata. Dlaczego akurat on? 

Patrick wombat nie miał łatwego dzieciństwa. Kiedy był jeszcze małym, wesołym zwierzątkiem, jego mama została potrącona i niestety osierociła go. Na szczęście dobrzy ludzie zaopiekowali się Patrickiem doskonale, czego dowodem jest fakt, że przeżył aż 32 lata! Czemu piszę w czasie przeszłym? Kilka dni temu Patrick również zakończył swój zwierzęcy żywot.

Ja dobrze wiem, że to może być całkowite szaleństwo, bo pisze o jakimś tam torbaczu z drugiego końca świata i jeszcze śmiem wyrażać się o nim jak o człowieku. Musicie jednak wejść na fanpejdż Patricka, aby przekonać się, jak dużą społeczność zgromadzili wokół niego i innych wombatów pracownicy Ballarat Wildlife Park. Prawie 60 tysięcy fanów regularnie sprawdza profil, angażując się w posty, komentując i wspierając datkami to niezwykłe miejsce.

Hejka! Od niedawna mam kanał na YouTube, który powinniście zasubskrybować. U Ani z podwórka dzieje się dużo więcej!

Czy mówiłam już, że Patrick odpisywał na komentarze? Oczywiście nie zwariowałam i wiem, że to administratorzy pisali w jego imieniu, jednak to urocze, że użytkownicy z różnych zakątków świata mogą naprawdę angażować się w życie wombatów. Na szczęście fanpejdż nadal będzie żywy, a „prowadzić go” będą inne zwierzątka, przyjaciele Patricka: PJ, Coco, Banjo i inni. Patrick bardzo lubił towarzystwo innych ludzi i zwierząt, dlatego tak bardzo rozbawiał wszystkich swoich fanów.

Widziałam chyba już wszystko. Patrick w taczce, z kolbą ulubionej kukurydzy, z tortem na swoje trzydzieste urodziny. Najbardziej rozśmieszyło mnie jednak założenie mu konta w pewnej aplikacji randkowej, ponieważ ten wombat nigdy nie miał partnerki. Myślicie, że to obłęd? Ja jestem tego pewna, jednak trudno przestać, gdy zobaczy się taką śmieszną kulkę na zdjęciu.

Fanpejdż to nie tylko Patrick, ale inne wombaty ze swoimi historiami. Często osierocone, trudne w wychowaniu, ale przede wszystkim fascynujące zwierzaki, o których tak mało wiemy. Pracownicy Ballarat Wildlife Park zrobili dobrą robotę! Patrick miał tam cudne życie.

PS Na zdjęciu nie ma akurat Patricka, ale właśnie tak wyglądają wombaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS