Dlaczego perfumy są tak ważne?

Postanowiłam stworzyć wpis, który będzie odzwierciedlał moje podejście do pamięci olfaktorycznej i pachnideł. Jestem wielką miłośniczką zapachów wszelakich, bardzo dobrze czuję się w nietypowych, ciężkich kompozycjach. Wielu moich znajomych nie podziela mojej pasji, co jest zrozumiałe – każdy z nas jest inny. Czasami jednak spotykam się z bardzo nieprzychylnymi komentarzami. Dlaczego?

Podobno umiłowanie rzeczy jest puste i bezcelowe. Zwłaszcza jeśli przedmiotem tym są ubrania, perfumy, kosmetyki. Nie uważam, że zbawię świat kupując jakąś tam rzecz, ale trudno jest mi to ocenić jako totalną głupotę. Jeszcze niedawno blogerki modowe uważane były za głupiutkie dziewczyny, które psują młodzież. Dopiero po tym, kiedy kilka z nich osiągnęło znaczący sukces, zaczęto interesować się branżą.

Moda dla wielu z nich jest formą sztuki, wyrazu, niekiedy nawet protestu. Daleka jestem więc od stwierdzeń, że ktoś jest taki czy inny. Dla mnie jednak to nie ubrania są formą wyrazu, a zapach. Nie kompletuję zapachów, by móc się pochwalić kolejną buteleczką, ale chcę wyróżnić się z tłumu, poprawić sobie humor – wiele zapachów wywołuje u mnie konkretne wspomnienia.

Czy zatem jestem idiotką, ponieważ fascynują mnie historie powstawania różnych kompozycji? Mój narzeczony zawsze mówi, że kojarzę mu się z zapachem wanilii, ponieważ używałam wody toaletowej z tą nutą na czele, gdy się poznaliśmy. Należy zaznaczyć, że akurat ten facet nie jest szczególnie wrażliwy na zapachy. Czy to znaczy, że oboje jesteśmy głupi?

Nagrałam odcinek o zapachu, z którym wiąże się pewna romantyczna historia. Prawie 100 lat na rynku, a nadal hipnotyzuje. Jestem pewna, że po odkryciu tej opowieści zupełnie inaczej zaczniecie postrzegać tę kwestię. Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć filmik.

*Nie jest to materiał sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS