Jak żyć bez makijażu?

Bardzo lubię makijaż i to nie jest jakaś tajemnica. Potrafię umalować siebie, innych, nawet jakiś makijaż wieczorowy chętnie zrobię.

Kłamię.

Prawda jest taka, że uwielbiam kupować kosmetyki, czytać o nich, oglądać je w sklepie, w internecie, słucham też z uwagą opowieści o historii różnych marek. Pracowałam nawet w perfumerii, co tylko roznieciło mój ogień chęci do posiadania kolejnych sztuk w kolekcji.

Zaznaczę też, że miałam ogromny kompleks, który polegał na lęku przed wychodzeniem z domu bez makijażu. Ja jakąś pięknością może nie jestem, ale w sumie nie mam się czego wstydzić – niestety dotarło to do mnie dopiero pod koniec mojego 24 roku życia.

Mój lęk objawiał się następująco. Dzień bez tynku – dzień stracony. Wyjazdy nie obyły się bez wypchanych dwóch kosmetyczek, bo przecież BEZ TEJ KREDKI DO OCZU TRAGEDIA SIĘ STANIE. Właściwie nadal na wyjazdy zabieram swoje perełki, ale artyleria została znacznie ograniczona…

Czy można się od tego uzależnić? Od nakładania tony tapety – nie. Od własnego odbicia, które wymyśliłyśmy sobie, patrząc na kolorowe magazyny dla kobiet – tak. Jak więc zacząć terapię?

Nie będę tu opowiadać o metafizycznych bzdurach, których nikt nie bierze sobie do siebie. Zajęłam się po prostu pracą, planowaniem własnego ślubu, życia i zaczęłam po prostu wcześnie wstawać. Jeśli jesteście śpiochami, to jest najlepszy sposób. O 7 rano nikomu nie chce się tapetować twarzy. Mój wynik? Codziennie rano potrafię wyjść bez makijażu do pracy, na spotkanie. Nie jest tak, że w ogóle przestałam to robić. Po prostu maluję się, gdy mam na to ochotę.

Ważne! Nie maluję się dla czyjejś akceptacji. Maluję się, bo lubię testować nowe kolory, kosmetyki, lubię zmiany, ale nie jestem od nich uzależniona. Nie mam wielu kompleksów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS